Burza ognia

Już po raz trzeci miałem okazję robić zdjęcia Agnieszce, tym razem sesja z większą ekipą - do tego studyjnie i plenerowo. Zaczęło się od włosów - Szarpi Kłak zrobił robotę, nie ma co. Ponad 3 godziny kręcenia w salonie fryzjerskim? Następnie makijaż już w studiu, oczywiście Izabela. W tym czasie dziewczyny z Shellkey dobierały akcesoria.

Najpierw zdjęcia w studiu. Wybrałem czarne tło, potem troszkę żałowałem że nie skorzystałem z zielonego z centralnym rozjaśnieniem... Mogłoby to świetnie pasować do rudych włosów i złotej skóry Agnieszki. W każdym razie efekt całkiem przyzwoity jak na tempo jakie mieliśmy 🙂

Potem przenieśliśmy się na taras widokowy ECS. Byłem tam pierwszy raz, naprawdę miłe wrażenia. Chociaż umówiliśmy się późnym popołudniem, jednak zabrakło jednej godziny - warto było zrobić foty jeszcze później, słońce było ciut za wysoko. Mimo to zdjęcia całkiem udane. W ruch poszedł Tiltshifter i nawet coś tam się udało trafić.

Zobaczcie sami:

Po raz pierwszy w historii moich foteł, podniosłem w postprodukcji kontrast i jaskrawość (nie licząc zdjęć z relacji sportowych, gdzie takie klimaty bardzo pasują). Jednak w fotografii portretowej czy fashion/glamour to raczej niemile widziane, tutaj jednak, ze względu na porę dnia, kolory oraz niewielką głębię ostrości z przesunięciem - jakoś bardzo pasuje. Pewnie nieprędko to się powtórzy w Aberracyjnych fotach.

Zwykle gdy robię zdjęcia tylko aparatem cyfrowym zostawiam je tak, jakimi widzi je matryca - w kolorze. Bardzo rzadko zrzucam kolor, uważam że do tego jest czarno-biała klisza aparatu analogowego. Jednak od czasu do czasu zdarzy się, że opublikuję zdjęcia zmodyfikowane - tak jak teraz. Piękne ciepłe światło z mocnym kontrastem naprawdę tutaj pasuje.

Ekipa - Brawo Wy!
MODEL - Wer Chiel
MUA - Izabela
HAIR - Szarpi Kłak
BIJOUX - Shellkey

Zdjęcia zrobił tym razem tylko cyfrowy Canon z 85mm & TiltShifter 80mm
Spust aparatu naciskał jak zawsze Zbigniew Skupiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *