Ola & Beauty Dish

Do studia trafił nowy nabytek – słynny w półświatku fotograficznym Beauty Dish, uznawany za jeden z najlepszych modyfikatorów światła błyskowego. Co w nim takiego niezwykłego? Daje światło, które jest jednocześnie miękkie i ostre. Jak to wyjaśnić? Sam nie wiem 🙂 To taki stan przejściowy między softboxem a czystym błyskiem, który można kierunkować zakładając grid na czaszę. Co ciekawe, zupełnie inne efekty wychodzą z umieszczenia światła blisko obiektu fotografowanego z mniejsza mocą, a inne z daleka z większą. Jakby zupełnie inny modyfikator.

Do tego rodzajów tego modyfikatora jest cała masa, kilka rozmiarów i kolorów czaszy, srebrny i biały. Do tego dodatkowy modyfikator w postaci dyfuzora i gridu. Jak za kawałek miski z mocowaniem Bowens i plastrem miodu to sprzęt jest zadziwiająco drogi. Po wnikliwych analizach co będzie dla mnie najlepsze na dzień dzisiejszy, zdecydowałem się na najmniejszy rozmiar 42cm z białą czaszą i z gridem. Mały – do portretów więcej nie trzeba, biały – bo nie lubię zbyt ostrego światła. No i grid, żeby kierunkować światło. Firma – popularny Quantuum, nie za drogi, ale już nie tandetny, taki w sam raz dla mnie. A to i tak blisko 300 zł. Większe i bardziej prestiżowych firm osiągają ceny… No cóż. Wysokie.

No to czas na testy. To światło ma to do siebie, że nie działa jak inne – ustawiamy dowolnie i cośtam wyjdzie, jak np w przypadku softboxu. Tutaj dokładnie trzeba wiedzieć co chcemy uzyskać, jak ustawić samo światło, natężenie i przysłonę w aparacie. Niestety jest dość trudnym modyfikatorem. Ustawień bez liku, najpierw trzeba popróbować. Na tej sesji pasowało mi mocne podświetlenie z dodatkowo rozproszonym światłem softboxu. Rezultaty, jak będzie chwila czasu na obróbkę. Tymczasem tylko jedna fotka.

W roli modelki wystąpiła Ola, bardzo dziękuję za cierpliwość – szczególnie za te przerywniki, kiedy to zamiast robić zdjęcia rozmawialiśmy z wizażystką o wyższości jednego obiektywu nad drugim, albo który wyświetlacz lepiej wyświetla 😉 Wizaż zrobiła AnetaM Make Up, równie wielkie dzięki za poświęcony czas.

One Comment

  1. Odpowiedz
    l'anime più bello 9 sierpnia 2018

    Awesome post.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *