Patrycja Mlejnek-Gałęza

W ostatnim wpisie mówiłem o tym, że czasem mam okazję współpracować z osobami znanymi publicznie. Nie tylko z obszaru biznesu, ale także polityki. W zeszłym roku miałem okazję wykonania sesji fotograficznej do wyborów samorządowych dla Pani Patrycji Mlejnek-Gałęzy, polityka jednej z istotnych partii naszego kraju.

Wielu z Was z okolic Trójmiasta, zapewne skojarzy panią Patrycję, uśmiechającą się z plakatów wyborczych rozwieszanych po mieście… Mówiąc szczerze, kiedy zobaczyłem te plakaty, byłem zaskoczony i to wcale nie było miłe uczucie. Druk zupełnie nie oddał tego, co zostało przekazane do produkcji. Niestety, na takie rzeczy fotografowie i graficy rzadko kiedy mają wpływ i bywa, że jakość długiej i żmudnej pracy zostanie zaprzepaszczony. Szkoda.

Mimo to same zdjęcia uważam za całkiem udane, pojawiły się w wielu miejscach, m.in. na oficjalnej stronie pani polityk, na profilu społecznościowym, itp.
Sesja była dość długa i trudna – najpierw z przenośnym studiem foto na lampach światła stałego, potem w kilku charakterystycznych miejscach Gdańska. Chyba wszyscy biorący udział w zdjęciach byli mocno zmęczeni na koniec.

Wszystkie zdjęcia uwiecznione na Kodak Portra, oczywiście w puszce Mamiya RB67 z obiektywem K/L 3.5 127mm

_patrycja003

_patrycja014

_patrycja040 _patrycja042 _patrycja051

_patrycja030

3 Comments

 1. Odpowiedz
  Ola 13 marca 2015

  Portrety piękne, jednak uwagę zwracają plenerówki – rodem z Elle.

  • Odpowiedz
   bynio 14 marca 2015

   🙂 Dziękuję

 2. Odpowiedz
  Ron Mlejnek 24 kwietnia 2018

  I would like to have Patrycja Mlejnek-Gałęza contact me about her Mlejnek surname. I am interested in knowing if we are possibly related.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *